Primary Color:
Primary Text:
Secondary Color:
Secondary Text:
Tertiary Color:
Tertiary Text:
Color Picker
Preview
FeaturesTypographyTutorials
Module Title
Home
Module Title

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Ut non turpis a nisi pretium rutrum. Nullam congue, lectus a aliquam pretium, sem urna tempus justo, malesuada consequat nunc diam vel justo. In faucibus elit at purus. Suspendisse dapibus lorem. Curabitur luctus mauris.

Module Title
Module Title
Instructions

Select a predefined style from via the drop-down or choose your own colors via the handy mooRainbow based color-chooser. When you are satisfied with your selection, click the "Apply Colors" button below to store your selection in a cookie.

Apply Colors
Alev yokluğu arızası nedir? PDF Yazdır e-Posta

◄Alev yokluğu arızası nedir?

Kombilerimizde emniyet elemanı olarak kullanılmakta olan iyonizasyon kontrol elektrodu cihazın yanıp yanmadığını kontrol eder. Herhangi bir problem dolayısıyla, örneğin gaz vanasının kapalı, gaz hattında hava veya brülörde yanma olmaması durumunda iyonizasyon kontrol elektrodu devreye girmekte ve cihazı emniyete alarak bu hata sinyalini vermektedir. İlgili hata ile birden fazla karşılaşıyorsanız lütfen Yetkili Servise başvurunuz.

 

◄KLİMA İLE İLGİLİ BİLMEDİKLERİNİZ►

Klima kapasite seçimi

                                                         Tavsiye edilen klima kapasite seçim tablosu
  Klima kapasitesi
Odanın durumu 9000 btu/h 12000 btu/h 18000 btu/h 24000 btu/h
  Klimanın kullanacağı en büyük oda alanı metrekare
İyi ısı yalıtımlı, direkt güneş ışığı almıyor 22 30 45 60
Zayıf ısı yalıtımlı ve büyük pencere alanlı, fazla güneş alıyor 15 20 30 40
 
Klimalar nasıl montaj edilmelidir?
 
Türkiye çapında geniş servis ağına sahip DemirDöküm klimalar uzman servislerimiz aracılığı ile garanti şartları yerine getirilerek montaj edilmelidir. Konusunda uzman servislerimiz iklimlendirmenin yapılacağı en uygun yeri belirleyerek size en uygun hizmeti verir.
 
Multi inverter nedir?
 
Multi inverter klima sistemleri tek dış üniteye birden çok iç ünite bağlanabilen, inverter teknolojisiyle çalışan klimalardır. DemirDöküm Multi Inverter Sistem Klimalar her bir odada farklı sıcaklık ve fan hızlarında çalışarak daha fazla konfor sunar.Dış ünite gücüne bağlı olarak değişik büyüklükteki iç ünite kombinasyonları ile tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir teknolojiye sahiptir

 
Inverter teknolojisi nedir?
 
Inverter teknolojisinde klima, istenilen oda sıcaklığına göre mekanın ihtiyacı olan kapasitede kompresörün dönme hızını ayarlar ve mümkün olan en düşük seviyede elektrik tüketir. Ayrıca tam sinusoidal çalışma modülasyonu ile kesintisiz çalışır, bu sebeple çok daha sabit bir ortam sıcaklığı sağlar.İnverter klimalarda da diğer klimalarda olduğu gibi koruma önlemleri vardır. Ortam sıcaklığı istenilen konfor sıcaklığının dışına çıkması durumunda dış ünite çalışmasını durdurur ve iç ünite fanı ortam ısısını sirküle ettirir.

 
BTU nedir?
 
İngilizceden çevirisi "İngiliz ısı birimi" anlamına gelen BTU (British Thermal Unit), bir pound (libre) arı suyun sıcaklığının bir Fahrenheit (ºF) değiştirmek için gerekli ısı miktarını temsil etmektedir. Gündelik hayatta ise kapasite BTU/h cinsinden belirtilmekte olup bir saatte ortama verilen/çekilen ısıyı belirtmektedir. 1 watt 3,415 BTU/h'a eşittir.
 

◄RADYATÖR İLE İLGİLİ BİLMEDİKLERİNİZ►

Panel radyatörlerde termostatik vana kullanımının avantajları nelerdir?
 
Panel radyatörlerde termostatik radyatör vanası, vana üzerindeki termostat sayesinde oda sıcaklığı istenilen derecede ayarlanmasına imkan sağlamaktadır. Oda sıcaklığı ayarlanan değere ulaştığında termostat vanayı kapatır. Böylece fazladan enerji tüketimi engellenerek %30'a varan tasarruf sağlanır.
 
DemirDöküm radyatörlerde test basıncı, işletme basıncı ne kadardır?
 
DemirDöküm radyatörlerde test basıncı 13 bar, işletme basıncı ise 10 bardır.
 
Kataforez boya nedir?
 
Kataforez boya, elektrokimya prensiplerine dayanan elektro kaplama prosesidir. İletken özellik gösteren karmasık, geometrik metal parçaların boyanarak korozyondan korunması için çok etkili bir yöntemdir. Türkiye'de radyatör üretiminde ilk olarak DemirDöküm tarafından kullanılan kataforez astar boya teknolojisi özellikle otomotiv ve beyaz eşya sektöründe uygulanmaktadır.
 
Panel Plus radyatör ve 33 mm panel radyatör arasında ne fark vardır?
 
Panel Plus radyatörlerde hatve aralığı 25 mm, 33 mm radyatörlerde ise 33 mm'dir. Panel Plus radyatörlerde çinko fosfat kaplama ve kataforez uygulaması yapılır. 33 mm radyatörlerde demir fosfat kaplama ve yaş boya uygulaması yapılır.
 
Demirdöküm ürün gamında kaç tip panel radyatör vardır?
 
DD Panel radyatörler, Panel Plus ve 33 mm panel radyatör olmak üzere 2 tipte üretilmektedir.
 

◄ŞOFBEN VE TERMOSİFON İLE İLGİLİ BİLMEDİKLERİNİZ►

Termosifonuma bakım yaptırmak bana ne kazandıracak?
 
Termosifonunuza düzenli yıllık bakım yaptırmanız enerji tüketiminizi azaltacağı gibi cihazınızın kullanım ömrünü uzatır. Yetkili servis bakım sırasında varsa rezistans üzerindeki kireçlenmeyi giderir, magnezyum anodun aşınma seviyesini kontrol eder. Magnezyum anod termosifonunuzun korozyondan zarar görmemesi için kullanılan bir parçadır. Suyun içindeki oksijenle reaksiyona girerek termosifonu oluşturan metalin oksitlenmesinin/paslanarak delinmesinin önüne geçer. Magnezyum anot oksitlendikçe tükenir. Bu nedenle bakım sırasında kontrol edilmeli ve erimiş ise yenisiyle değiştirilmelidir. Kullanma kılavuzunda bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi yer almaktadır. Ürünün garantisinin geçerliliği için düzenli bakım yaptırılması ve erimiş anodun düzenli değiştirilmesinin sağlanması son kullanıcının yükümlülüğündedir.
 
Termosifonumdan aldığım sudan koku geliyor, neden?
 
Termosifonlarımız belli kontrollerden geçirilerek toplumun kullanımına sunulmuş şehir şebeke sularına bağlanılarak kullanılmalıdır. Bunun haricindeki artezyen suları, kuyu suları, dere suları, depolarda beklemiş sular suyun kendi özelliği nedeniyle ısınınca koku verebilir. Bu durum termosifondan değil suyun kalitesizliğinden kaynaklanan bir olumsuzluktur.
 

Termosifonum ilk günlere kıyasla daha az ısıtıyor, ne yapmalıyım?

Su sıcaklığı yaklaşık 60 derecenin üzerine çıktığında suyun içinde bulunan kireç çökelmeye başlar. Çaydanlıklarımızın dibinde oluşan kireçlenme bu fiziksel özelliğin sonucudur. Benzer şekilde termosifonun içindeki suyu ısıtan ve suyla temas halinde olan rezistans üzerinde zamanla bir kireç tabakası oluşur. Bu tabaka gün geçtikçe iyice kalınlaşarak rezistans ısısının suya geçmesini engelleyen bir yalıtkan görevi yapar. Bu da termosifonun performansını düşürür. Termosifonun orijinalinden kaynaklanmayan ve termosifona giren suyun içindeki kireç oranına bağlı olarak oluşan bu olumsuzluğun giderilmesi için Yetkili Servise bakım yaptırılması önerilir. Bakım sonrası enerji tüketimde belirgin bir azalma yaşanacaktır

 
Termosifonumdan daha etkin bir ısıtma elde etme için ne yapmalıyım?
 
Termosifonunuzun ideal çalışma sıcaklığı Eco Moddur. Bu özellik cihazı optimum sıcaklık seviyesinde çalıştırarak, enerji harcamanızı en ekonomik şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca cihazınızdaki ısıtıcının bakımının düzenli olarak yapılması ve Mg anodun 2 yılda bir değiştirilmesi ısıtıcı verimini artırarak cihazınızın ömrünü uzatacaktır.
 
Termosifon montajı neleri kapsamaktadır?
 
Termosifon Yetkili Servislerimizin yaptıkları montajlar ürün fiyatlarına dâhildir ve son kullanıcının ayrıca bir ödeme yapmasına gerek yoktur. Termosifonla birlikte verilen montaj kiti içindeki aparatların (spiral, sigorta vs.) bağlanması, termosifonun duvara asılması montaj tanımı içinde yer almaktadır. Ancak termosifonun asılacağı yere su ve elektrik tesisatlarının getirilmesi, termosifonu taşıyabilecek güçte sağlam bir duvarın bulunmaması durumunda cihazı taşıyacak güçte bir yapının hazırlanması, termosifonun montaj yapılacağı eve nakliyesi ve termosifonun asılacağı yerde bir başka termosifon varsa bunun sökülmesi montaj tanımı dışındadır. Bu işler herhangi bir ehliyetçi tesisatçıya yaptırabileceği gibi bedeli mukabili yetkili servisten de yapması talep edilebilir.
 

◄KOMBİ İLE İLGİLİ BİLMEDİKLERİNİZ►

Kombinin fişi çekiliyken sigorta atıyor

Kullanım alanındaki diğer cihazlarda kısa devre var veya sigortayı attıracak kadar akım çeken cihaz takılı.

 

Kombinin yanındaki sigorta atıyor

220 V elemanlarında kısa devre var.

 

Kombinizi ekonomik olarak kullanmak için

 • Ekonomik kullanım için eğer varsa eco modunu seçiniz. Eco modunda cihazın çalışması daha uzun aralıklarla gerçekleşir. Comfort modunda ise kombi daha sık aralıklarla çalışır.
 • Kullanılan mekana uygun kombi seçiniz. Mekanın hesaplanan ısı kaybına uygun olmayan kapasitede bir cihaz seçildiğinde cihaz sık devreye girerek verimsiz yanma nedeniyle fazla yakıt tüketimi olur. Yaklaşık hesapla 20.000 kcal kombi maksimum 150 metrekare, 24.000 kcal kombi maksimum 180 metrekare, 26.000 kcal kombi maksimum 200 metrekare, 30.000 kcal kombi maksimum 240 metrekare evlere önerilir. Eviniz dublex ve 150 metrekareden az olsa bile en az 24.000 kcal kombi tavsiye edilir.
 • Gece saatlerinde radyatör devresi su sıcaklığının düşürülmesi yakıt sarfiyatını azaltır.
 • Radyatörlerin üzerinin mermer vb. önlerinin masa veya koltukla kapatılması yakıt sarfiyatını artırır.
 • Binanızın yalıtım durumu gaz tüketiminizi etkileyen en önemli unsurdur. İzolasyon yapılmış mekanlarda ısı kaybı düşük olduğundan yakıt sarfiyatı da düşüktür.
 • Isı kaybını azaltmak için gece perde ve panjurlarınızı kapalı, gündüz ise güneşten yararlanmak için açık tutunuz.
 • Uzun süre kullanılmayacak odalardaki radyatörlerin vanalarının kısılması ve bu odaların kapılarının kapalı tutulması yakıt tüketimini olumlu etkiler.
 • Termostatik vana kullanılması,  odaların istenilen sıcaklıkta kalmasını ve yakıt tasarrufu yapılmasını sağlar.
 • Isıtılan mekanda sıcaklığın artması halinde pencereleri açmak yerine radyatör vanası kısılmalı veya kombide ayarlanan sıcaklık değeri azaltılmalıdır. 
 
Kombi arızalandığında ne yapmak gerekir?
 
Kombinizin arızalanması durumunda sabit hatlardan 444 1 833, cep telefonunuzdan 0216 444 1 833 numaralı Müşteri İletişim Merkezi'ni arayarak servis talebi oluşturabilirsiniz.
 
Kombinin tükettiği gaz miktarı neye bağlıdır?
 
DemirDöküm kombiler mekanın izolasyonu ve kullanım şartlarına göre modülasyonlu olarak çalışma özelliğine sahiptir. Bu özellik kombinin sık devreye girip çıkmasını engelleyerek yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Gaz tüketimi kombinin kullanıldığı ortamın izolasyonu, konfor sıcaklığı, dış hava koşulları ve kombi kapasitesine bağlı olarak değişkenlik arz eder.
 

◄SERAMİK İLE İLGİLİ BİLMEDİKLERİNİZ►

Fugasim Uygulama Rehberi

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • Leke tutmaz.
 • Düşük su emiciliği sayesinde hijyeniktir.
 • Renk dalgalanması yapmaz.
 • Çatlamaya, aşınmaya karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
 • Çimento esaslı derz dolgularına göre çok daha üstün performansa sahiptir.
 • 25°C'de 50 dakika kap ömrü ile rahat uygulama imkanı sağlar.UYGULAMA ALANLARI
 • İç ve dış mekanlar
 • Yatay ve dikey yüzeyler
 • Havuz, banyo, duş, spa ve hamam gibi ıslak hacimli mekanlar
 • Restoranlar, gece kulüpleri, güzellik ve alışveriş merkezlerinde seramik, granit seramik, porselen seramik ve cam mozaiklerin derz uygulamaları için idealdir.
ÖNEMLİ UYARILAR
 • Uygulamaya başlamadan önce koruyucu eldiven ve tercihen gözlük, maske takınız.
 • Kovanın içindeki komponent miktarları tamamen birlikte kullanılmalıdır.
 • Ürünü su veya solvent ile karıştırmayınız.
 • Emici taş ve seramiklere derz verme işleminde kullanmayınız. Epoksi reçine rengi etkileyebilir.
 • Karo yüzeyinde kalan malzemeyi hızlı bir şekilde temizleyiniz. Sertleşmesi durumunda ancak mekanik yöntemlerle temizleme yapılabilir.
 • İşlemlerin seri bir şekilde yapılması gerektiğinden uygulamanın bir ekip tarafından yapılması tavsiye edilir.
 • Sim efektinin daha belirgin görünebilmesi için derz genişliğinin en az 3 mm bırakılması tavsiye edilir.
 • Açık renkli ürünler dış mekanlarda UV ışınlarına maruz kaldığında renkleri koyulaşabilir.
 • Güçlü bazik ve asidik temizleyicilerle temizleme yapıldığında simlerin rengi atabilir. Bu sebeple Fugasim'i temizlerken nötral Ph'ta sabun ve su karışımı kullanınız.Karışımı hazırlarken malzemelerin bulunduğu kovayı boşaltıp kovanın içine ilk önce A komponentini tamamen boşaltınız.

Daha sonra B komponentini tamamen boşaltınız.

D komponentini (Sim) tamamen boşaltınız.

Homojen bir karışım elde edinceye kadar düşük devirli bir mikserle karıştırınız.

Daha sonra bu karışımın üzerine C komponentini ilave ediniz.

Homojen bir karışım elde edinceye kadar düşük devirli bir mikser ile karıştırınız.

Hazırlanan karışımın lastik mala yardımıyla çapraz hareketlerle derzlere iyice dolmasını sağlayınız. Karoların üzerinde kalan kalıntıları lastik malayla derzlerden derz dolgusunu çıkarmamaya özen göstererek çapraz hareketlerle sıyırınız.

Derz dolgusunu uyguladıktan hemen sonra deterjanlı ılık su ile nemlendirilmiş süngeri, derzler ve karo yüzeyinde hafif dairesel hareketlerle gezdirerek derz dolgu kalıntılarını temizleyiniz. Deterjanlı ılık suyu ve süngeri sık sık değiştiriniz.

Reçine ile kirlenen ve temizlenemeyen sünger yenisi ile değiştirilmelidir.

Ürün karoların üzerinden tamamen çıkana kadar temizleme işlemine devam ediniz. Karoların üzerinde oluşabilecek bulutumsu tabakayı sirkeli su (1,6 gr sirke / 100 gr su ) ile ovalayarak temizleme işlemini tekrar ediniz.

 

 

 

Genel Seramik Uygulama Bilgileri

Seramik kaplamanın uzun ömürlü ve sağlıklı olabilmesi için yüzeyin iyi incelenmesi ve gerekli iyileştirmelerin yapılması çok önemli bir unsurdur. Gerekli inceleme ve iyileştirmeler, yüzeyin eski ya da yeni olmasına göre farklılık göstermektedir. Bunlarla birlikte, ortam koşullarına da dikkat etmek son derece önemlidir.
Ortam Koşulları
Çok soğuk, çok sıcak, rüzgarlı ve doğrudan güneşe maruz kalma gibi çalışma ortamı koşulları, mevsimsel ya da coğrafi özellikler nedeniyle değişiklikler gösterebilir.
— Soğuk ortamlarda (5°C altında) uygulama yapılması sakıncalıdır. Uygulama yapılabilmesi için ortamın bu sıcaklığa ulaşması beklenmelidir. Bu sıcaklık, çimento bazlı harçların sağlıklı priz alabileceği en düşük sıcaklıktır.
— Çok sıcak havalarda (35°C üzerinde) uygulama yapılması da sakıncalıdır. Uygulama yapılabilmesi için ortamın uygun sıcaklığa düşmesi sağlanmalıdır (5°C-35°C arası). En azından, yüzey ve seramik ıslatılarak yüksek sıcaklığın etkisinin azaltılmasına çalışılmalıdır.
— Rüzgar ve doğrudan güneş altında uygulama yapılması halinde, öngörülen çalışma süreleri azalacağından böyle ortamlarda, çalışma yapılması verimi düşürecektir. Zorunlu hallerde ise, yüzey nemlendirilmeli ya da daha iyi sonuç almak için yüzeylere uygun astar malzemeleri kullanılmalıdır. Harç zemine daha kısa aralıklarla uygulanmalı ya da yağlama yöntemi ile yapıştırma işlemi yapılmalıdır.
Yüzey İnceleme ve Yüzey Hazırlama
— Yeni Yüzeylerin (beton, sıva, şap gibi) sağlam, 3-4 haftalık kürünü almış olmalıdır. Kalıp ayırıcı yağ gibi tutunmayı önleyici maddeler temizlenmeli ve düzgün olmayan bölümlerde ise TAMİRART tamir harçları, MASTAR 10 ile yüzey düzeltme işlemi yapılmalıdır.
— Yapılacak uygulamanın sağlıklı olabilmesi için, yüzeylerin sağlamlığı itinayla incelenmelidir. Çekiç, murç ya da çiviyle belli aralıklarla kontrol edilen yüzey eğer kolay kazınıyorsa sağlam yüzeye ulaşıncaya kadar kazınmalı; kırık, çatlak ve zayıf yüzeyler TAMİRART tamir harçları ile onarılarak sağlamlaştırılmalıdır. Yataydaki yüzey ve seviye bozuklukları MASTAR 10 tesviye şapı ile düzeltilmelidir. Eski yüzeylere uygulama öncesinde KALEKİM ASTAR veya KALEKİM DOLGULU ASTAR uygulanması önerilir. Ayrıca uygulama öncesi yüzeydeki harç, yağ, kir vb. kalıntılar yapışmayı olumsuz yönde etkileyeceğinden, tamamen temizlenmelidir.
— Su emme oranı yüksek olan yüzeylerdeki (alçı blok, alçı levha, gazbeton, ahşap vb.) uygulamalarda, harçtaki suyun çabuk kaybolup zayıf yapışmaya yol açmaması için yüzey emiciliği KALEKİM ASTAR veya KALEKİM DOLGULU ASTAR ile giderilmelidir. Anhidrit şap üzerine yapılan uygulamalarda GYPSASTAR tercih edilmelidir.
— Mevcut kaplama malzemesi üzerine yeniden seramik uygulanacaksa önce kaplama çekiçle kontrol edilmelidir. Sağlam olmayan, zayıf yapışmış seramikler varsa yapıştırılmalı ya da bunlar kaldırılarak boşluk, TAMİRART tamir harçları ile doldurulmalıdır.
— Boyalı yüzey üzerine seramik kaplanacaksa öncelikle yüzey kontrol edilmelidir. Gevşek ve kabarmış bölgeler varsa kazınmalıdır. Yapıştırıcının tutunma gücünün artırılması için yüzeyin zımparalanması veya çentiklenmesi tavsiye edilir.
Yapıştırma Yöntemleri
Yapıştırma harçlarının uygulanmasında uluslararası üç yöntem kullanılmaktadır. Burada esas amaç, kaplama malzemesinin arka yüzünün tamamının harçla kaplanarak boşluk kalmamasının sağlanmasıdır. Bu yöntemlerde kullanılacak tarak tipi de bu konuda tamamlayıcı olmaktadır.
A. Taraklama Yöntemi
Bu yöntem, ince yatak harçlarında küçük ve orta ebatlı kaplama malzemelerinin yapıştırılmasında kullanılan en yaygın yöntemdir. Yapıştırma harcı, kaplama yapılacak yüzeye el malası ile kuvvetlice bastırılarak yayıldıktan sonra karo ebadına göre seçilmiş olan uygun diş ebatlı taraklı mala ile 45° ile 60°’lik tutuş açısıyla taraklanır. Bu işlemler sonrası kaplama malzemesi taraklanmış yüzeye kuvvetli bir şekilde bastırılarak yapıştırılır. Ayrıca tutunmayı artırmak ve harcın kaplama malzemesi arkasına daha iyi yayılması için lastik ve tahta çekiç yardımıyla kaplama malzemesi sabitlenerek teraziye alınır.
B. Yağlama Yöntemi
Bu yöntem ince yatak harçlarında, küçük ve orta ebatlı kaplama malzemelerinin yapıştırılmasında kullanılan bir yöntemdir. Yapıştırma harcı, kaplama malzemesinin arka yüzeyine köşe ve kenarlarda boşluk kalmayacak şekilde düz el malası ile tabaka halinde sürülür ve yüzeye yapıştırılır. Daha sonra tutunmayı artırmak ve harcın kaplama malzemesi arkasına daha iyi yayılması için lastik veya tahta çekiç yardımıyla kaplama malzemesi sabitlenerek teraziye alınır.
C. Kombine Yöntemi
Bu yöntem orta yatak harçlarında kullanılan bir yöntemdir. Büyük ebatlı kaplama malzemelerinin yapıştırılmasında, ağır yaya ve yük trafiğine maruz zeminlerde, soğuk iklimli yerlerde, dış cephe uygulamalarında bu yöntem kullanılmalıdır. Yapıştırma harcı, hem taraklama yönteminde olduğu gibi zemine sürülüp tarakla çekilir hem de yağlama yönteminde olduğu gibi kaplama malzemesinin arkasına ince bir tabaka halinde sürülür. Bu işlemler sonrası tutunmayı artırmak ve harcın kaplama malzemesi arkasına daha iyi yayılması için lastik veya tahta çekiç yardımıyla kaplama malzemesi sabitlenerek teraziye alınır. Kombine yapıştırma yöntemi ile yapılan uygulamalarda tüketim yaklaşık %30 oranında artacaktır.

 

 

Endüstriyel Zemin Malzemelerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Yüzey Hazırlığı
Uygulama yapılacak yüzeyin düzgün ve sağlam olması, uygulamanın uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için büyük önem taşımaktadır. Zayıf bölgelerin güçlendirilmesi, kırık, çatlak, boşluk, çökme gibi düzensizliklerin uygun malzemeler ile giderilmesi ve gerekiyorsa genel olarak düzleştirilmesi için aşağıdaki ürünler önerilir.
Su İzolasyonu
Islak hacimlerde seramik uygulama öncesinde mutlaka su izolasyon uygulaması yapılmalıdır. Derzlerin doldurulması gerçek bir su izolasyonu sağlamamaktadır. Kullanım alanının koşullarına uygun olarak su izolasyon malzemesi seçilmeli ve gerekli yüzey hazırlığı yapıldıktan sonra, ürün özelindeki talimat bilgilerine uyularak uygulama yapılmalıdır.
Karoların Yapıştırılması
Gerekli yüzey hazırlığı ve su izolasyonu uygulaması sonrasında, karoların yapıştırılmasında yapıştırıcı seçimi oldukça kritiktir. Antiasit karo ile kaplanacak alanın kullanım amacı, maruz kalacağı trafik, yük, sıcaklık koşulları ve kimyasallar, bu seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken kriterleri oluşturmaktadır.
Derzlerin Doldurulması
Yapıştırıcı için olduğu gibi derzlerin doldurulması için de kullanım alanı koşullarına göre uygun ürün seçimi çok önemlidir. Derzlerin ne kadar harekete ve sıcaklık değişimine, hangi tipte ve konsantrasyonda kimyasal etkisine maruz kalacağı ürün seçiminde belirleyici olan kriterlerdir.

 

 

Yüzey Hazırlık Uygulamalarında Dikkat Edilecek Hususlar

— Yüzey hazırlık malzemesi; yüzeyin ve üzerine yapılacak uygulamanın tip ve özelliklerine, maruz kalacağı hareket, iklim ve mekanik yük koşullarına uygun bir şekilde doğru olarak seçilmelidir.
— Astar malzemesi yüzey tip, emicilik ve pürüzlülüğüne göre seçilmelidir.
— Ürün, uygulama öncesinde kontrol edilmelidir. Raf ömrü dolmuş, topaklı veya taşlaşmış ürün kesinlikle kullanılmamalıdır.
— Yüzey hazırlama kriterlerine dikkat edilmelidir. Gevşek parçalar, toz, kir, yağ gibi kalıntılardan
arındırma işleminin yapılmış olmasına dikkat edilmelidir.
— Tamir edilecek deformasyon, kırık ve çatlakların büyüklüğüne ve gerekli olan mekanik dayanıma uygun TAMIRART ürünü seçilmelidir.
— Yüzey Hazırlık Malzemesi, etiket bilgilerinde bulunan hazırlama şekline göre hazırlanmalıdır.
— Yüzey hazırlığı sonrasında yapılacak uygulama için, mutlaka yüzey hazırlık ürün bilgilerinde yer alan kuruma/kürlenme sürelerinin dolması beklenmelidir.
— Çözüm önerisi ya da uygulama önerileri ile ilgili tüm detaylar için teknikofis@kalekim.com.tr’ye başvurulması önerilir.
 
 

Derz Dolgu Tüketim Tablosu

DERZ
DERZ
SERAMİK
TÜKETİM
GENİŞLİĞİ
DERİNLİĞİ
EBATLARI

(mm)
(mm)
(mm)
(gr/metrekare)
1
6
100x100
200
1
6
100x200
200
1
9
100x200
250
1
6
150x150
150
1
8
200x200
170
1
9
200x250
120
1
8
200x300
130
1
8
250x330
100
1
9
300x300
100
2
6
100x100
400
2
6
100x200
300
2
9
100x200
500
2
6
150x150
270
2
8
200x200
340
2
9
200x250
250
2
8
200x300
250
2
8
250x330
200
2
9
300x300
200
3
6
100x100
600
3
6
100x200
500
3
9
100x200
750
3
6
150x150
400
3
8
200x200
500
3
9
200x250
360
3
8
200x300
400
3
8
250x330
300
3
9
300x300
300
4
7
200x200
500
4
7
250x250
400
4
8,5
300x300
400
4
9
300x600
320
4
7
330x330
300
4
9
330x500
320
4
9
400x400
315
4
12
600x600
280
4
15
150x300
1050
4
15
250x250
850
4
18
300x300
850
5
7
200x200
620
5
7
250x250
500
5
8,5
300x300
500
5
9
300x600
400
5
7
330x330
380
5
9
330x500
400
5
9
400x400
400
5
12
600x600
350
5
15
150x300
1350
5
15
250x250
1050
5
18
300x300
1050
7
7
200x200
860
7
7
250x250
690
7
8,5
300x300
700
7
9
300x600
550
7
7
330x330
520
7
9
330x500
560
7
9
400x400
550
7
12
600x600
500
7
15
150x300
1850
7
15
250x250
1500
7
18
300x300
1500
10
7
200x200
1230
10
7
250x250
1000
10
8,5
300x300
1000
10
9
300x600
860
10
7
330x330
750
10
9
330x500
800
10
9
400x400
800
10
12
600x600
700
10
15
150x300
2650
10
15
250x250
2100
10
18
300x300
2100
 

Üye Girişi


Alışveriş Sepetim

Alýþveriþim
Alýþveriþ sepetiniz boþ.


Kapsamlý Arama

Haberler

İLETİŞİM

Telefonlarımız

0312  3123461

0312  3115718

0312  3109384

Fax numaramız

0312  3115736

Demirdöküm Plus

hesaplı Radyatör

alınır.

Web Sitemizi

Takip edin,

Kazançlı çıkın.

Günlük Fiyatlarımızı öğrenmek için lütfen sorunuz

KAMPANYALAR

W o r l d   K a r t ,

7 taksit

A x e s s   K a r t,

2+2  3+3  4+4  5+4

B o n u s K a r t ,

7 taksit

M a x i m u m K a r t

6 taksit,

P a r a f

5 taksit

P e ş i n f i y a t ı n a

Kombi alın,

Karlı çıkın .

Lütfen Fiyat Sorunuz.

İLETİŞİM

Telefonlarımız

0312  3123461

0312  3115718

0312  3109384

Fax numaramız

0312  3115736

Anket

Kullandığınız Kombinin Markası
 

Sitemizi Nasıl Buldunuz

MD DB function reports no errors
Sitemizi Nasıl Buldunuz
 

İstatistikler

İçerik Tıklama Görünümü : 538997

Her Zaman Uygun Kaliteli

Reklam

Atron Tesisat Oyunu

RocketTheme Joomla Templates